Społeczeństwo

Pomóżmy Panu Grzegorzowi, który walczy ze złośliwym nowotworem

Do niedawna Grzegorz Giergasz z Chlebowa wiódł spokojne i uporządkowane życie. Niestety, wszystko się zmieniło w lutym br. Otrzymał wtedy wiadomość, że zachorował na nowotwór złośliwy dróg żółciowych.

Na początkowym etapie rozwoju tej choroby przeważnie nie ma żadnych objawów, a jej symptomy, jeżeli już występują, to są mało charakterystyczne i niespecyficzne. Diagnoza przekreśliła plany oraz marzenia pana Grzegorza. Zaczęła się walka o życie… Dawniej wolny czas uwielbiał spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Teraz ten czas przekształcił się na pobyty w szpitalach, wyjazdy na konsultacje z lekarzami w całej Polsce i za granicą, szukając każdej możliwości leczenia i szansy na powrót do zdrowia. W marcu, w szpitalu w Warszawie, rozpoczął chemioterapię. Onkolodzy zakwalifikowali 39-latka do leczenia immunoterapią. To duża szansa na zmniejszenie guza i operację, która obecnie jest niemożliwa. Leczenie to kilkanaście wlewów co trzy tygodnie, z których każdy to koszt około 40 tysięcy złotych.

Niestety, obecnie leczenie tą metodą nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Niemczech klinika w Magdeburgu zaproponowała panu Grzegorzowi zmniejszenie guza poprzez zabieg brachyterapii. Jest to forma radioterapii polegająca na umieszczaniu źródeł promieniowania w obrębie zmiany nowotworowej. Wraz z rodziną nie jest w stanie pokryć tak dużych kosztów leczenia, które realnie daje mu szansę na dalsze życie oraz powrót do zdrowia.

Jak możemy pomóc?

Najłatwiej poprzez stronę internetową zrzutka.pl. Kliknij tutaj:

Innym sposobem wsparcia jest uczestnictwo w licytacjach na Facebooku: kliknij tutaj

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry