Społeczeństwo

Pomysł wypalił!

W najbliższy poniedziałek (27.09) koło Urzędu Miejskiego w Gubinie będzie stacjonować tzw. Kawiarenka 50/50″. Dlaczego warto ją odwiedzić?

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Paweł Kubiak. Zysk ze sprzedaży będzie podzielony na pół. Pierwsze 50 procent otrzyma osoba sprzedająca na spełnienie swoich marzeń, a drugie 50 procent przeznaczymy na cel charytatywny. Poprzednim razem, jeszcze przed wakacjami, kawiarenka cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Mówi Ewa Kubiak, pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Gubinie: Celem akcji jest wspieranie rodzin w kryzysowych sytuacjach życiowych oraz aktywizowanie osób z niepełnosprawnościami.

Tego rodzaju kawiarenka to pierwsze miejsce w naszym mieście, obsługiwane przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że kawiarenka będzie pojawiać się cyklicznie. Marzeniem moim i mojego męża Pawła jest to, aby „50/50″, wrysowało się w krajobraz miasta i działało stacjonarnie jako miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie oprócz skosztowania kawy bądź soku, będzie można spędzić czas na miłych rozmowach. Informacje o tym, w jakich terminach pojawią się kolejne kawiarenki, będą zamieszczane na Facebookowym profilu SOSW. (am)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry