Społeczeństwo

Pomysły na kolorowe święta

Prezentujemy pomysły na kolorowe, świąteczne stoły, wieńce adwentowe i motywy kwiatowe, w których poinsecje, subtelne dodatki i delikatne, pastelowe odcienie tworzą wyjątkowy nastrój.

Pięknie udekorowany stół stanowi idealne miejsce na uroczysty posiłek w gronie rodziny lub przyjaciół. Styl świąteczny i nieformalny nie musi się wykluczać. Stoły wyglądają świeżo i radośnie, nie tylko dzięki kolorowym poinsecjom. Ta świąteczna dekoracja w delikatnych, pastelowych odcieniach jest lekka i subtelna. Zestawienie dodatków w chłodnych odcieniach bladego błękitu i stonowanego różu sprawia, że efektowne, kolorowe przylistki poinsecji doskonale się na tym tle wybijają. Świeczniki w różnych odcieniach niebieskiego stanowią dodatkowy akcent kolorystyczny. Poinsecje w kolorze różowym, żółtym i morelowym na środku jako kwiaty doniczkowe i cięte dodają świątecznego charakteru, natomiast kaktusy i rajskie jabłuszka świeżości.

W okresie Bożego Narodzenia jesteśmy przyzwyczajeni do świecących i krzykliwych ozdób. Jednak prosty wystrój również może mieć świąteczny charakter, a każde pomieszczenie dzięki zaledwie kilku starannie dobranym elementom wyglądać odświętnie i nastrojowo. Brak wystawnych dekoracji nie oznacza, że nie pielęgnujesz tradycji zapalania świec w adwentowe niedziele. Poniższe trzy dekoracje adwentowe nie mają wstążek i brokatu, za to doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu.

Krok 1: Połóż mniejszy wianuszek słomiany na większym i połącz oba drewnianymi szpikulcami, a następnie zwiąż je taśmą do owijania.

Krok 2: Namocz liście hiacynta wodnego, owiń je wokół podwójnego wieńca i przypnij szpilkami.

Krok 3: Umieść donicę na środku wieńca i posadź w niej poinsecję. Na koniec przymocuj świeczniki oraz świece i udekoruj zewnętrzną krawędź wieńca makówkami, gałązkami modrzewia i miesiącznicami. Podstawą tej aranżacji jest nowoczesny metalowy świecznik, który z kremowymi poinsecjami i łodygami eukaliptusa jest minimalistyczną alternatywą dla klasycznego wieńca adwentowego.

Cięte poinsecje zachowają świeżość i będą pięknie prezentować się nawet do dwóch tygodni, jeśli zaraz po przycięciu, zanurzysz na kilka sekund końcówki łodyżek w wodzie o temperaturze około 60 stopni, a następnie natychmiast przełożysz je do zimnej wody.

Źródło: źródła Stars Unite Europe/ Stars for Europe.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry