Na sygnale

Ponad pół miliona złotych – tyle w tym roku stracili przez oszustów

Ponad pół miliona złotych, to łączna kwota strat poniesiona w tym roku, przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego, którzy zawierzyli nieodpowiednim osobom.

Zostali oni oszukani m.in. podczas sprzedaży i kupna towaru przez internet, a także inwestowania w kryptowaluty, metodą na pracownika banku, czy też metodą na córkę. – Pamiętajmy, że telefon może otrzymać każdy z nas, ale to od nas zależy czy damy się wciągnąć w sidła oszusta. Nigdy nie działajmy pochopnie i nie dajmy się ponieść emocjom, które są złym doradcą – ostrzega komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Od początku bieżącego roku, straty jakie w wyniku przestępczego procederu poniosło 56 mieszkańców powiatu krośnieńskiego sięgają blisko 600 tysięcy złotych. Oszuści potencjalne ofiary wyszukiwali na portalach aukcyjnych, gdzie podszywali się zarówno pod sprzedawców jak i kupujących, a także włamywali się na konta portali społecznościowych, gdzie pozyskiwali dane za pośrednictwem których wysyłali wiadomości z prośbą o przesłanie kodów do płatności BLIK. Ponadto wykorzystując techniki manipulacji w trakcie rozmowy telefonicznej podszywali się pod pracownika banku, doradcę inwestycyjnego z zakresu kryptowalut czy też wykorzystując dobroć starszej osoby, pod córkę.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry