Kultura

Popularny pisarz odwiedzil miejską bibliotekę

Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie zorganizował 10 maja spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim.

Popołudnie z autorem bestsellerowych książek kryminalnych, sensacyjnych i thrillerów dostarczyło wielu zakulisowych informacji o twórczości jednego z najpopularniejszych obecnie pisarzy polskich. Świadczy o tym kolejka po jego powieści w bibliotece i wygrana w plebiscycie Lubimyczytać.pl. Sam autor przyznał, że uplasowanie się przed Remigiuszem Mrozem, Stephenem Kingiem czy Wojciechem Chmielarzem to ważne wyróżnienie, zwłaszcza że przyznawane przez czytelników.

Na pytania od prowadzącej spotkanie, Ewy Dąbek jak i publiczności pisarz odpowiadał szczerze i wyczerpująco. Dotyczyły one m.in. słynnej serii o komisarzu Igorze Brudnym i najnowszych książek. „Prawo matki” to pierwszy tom nowego cyklu z „silną” bohaterką, Lutą Karabiną i wchodzącą do księgarń książką z gatunku true-crime i reportażu pt. La Bestia”. Jest to historia o najokrutniejszym seryjnym mordercy w dziejach świata, Luisie Alberto Garavito Cubillosie, zwanym „Bestią z Genovy”. Nie zabrakło także pytań o inne powieści, takie jak „Matnia” czy „Krew z krwi”, które również dostarczyły czytelnikom mocnych wrażeń, gdyż autor nie pomijając ważnych tematów społeczno-politycznych traktujących o handlu ludźmi, prostytucji, korupcji i dążeniu do władzy po przysłowiowych trupach, opisuje sceny zbrodni nader realistycznie. Wszystkie powieści P. Piotrowskiego nadają się do ekranizacji i jest szansa, że wkrótce to nastąpi.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry