Społeczeństwo

Powrót ważnego połączenia autobusowego

Przywrócono połączenie autobusowe na linii Gubin – Lubsko. Rozkład jazdy, znajdujący się na dworcu autobusowym, informuje o czterech kursach dziennie: 6.50, 10.50, 14.15 i 16.43 – od poniedziałku do piątku, oprócz świąt.

Po dojechaniu do Lubska, można się przesiąść do autobusu, który zawiezie nas bezpośrednio do Żar. Znajduje się tam 105. Szpital Wojskowy, gdzie z usług medycznych korzysta wielu mieszkańców Gubina i okolic. Kursy obsługuje firma Feniks z Żar.

Kłopotem komunikacyjnym od kilku laty zajmowała się radna miejska Halina Wojnicz. – Bardzo się cieszę, że w końcu mieszkańcy naszego miasta mają możliwość dojazdu autobusem do Żar, z przesiadką w Lubsku. Jest to bardzo istotne dla wielu osób, które z powodu dolegliwości zdrowotnych muszą korzystać z konsultacji lekarskich w 105 Szpitalu w Żarach. Znajdują się tam odpowiednie poradnie lekarskie, w których przyjmują lekarze – specjaliści oraz działają laboratoria. Wielu mieszkańców Gubina i okolic od wielu lat korzysta z tamtejszych przychodni. Nie każdy posiada samochód, więc brak komunikacji autobusowej do Żar był dla nich dużą uciążliwością, szczególnie dla seniorów. Wielu z pewnością nie stać na wynajęcie samochodu – podkreśla radna.

Antoni Barabasz

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry