Kultura

Powrót „Wiosny nad Nysą”

59. Wiosna Nad Nysą powinna odbyć się w 2020 roku. Z uwagi na pandemię koronawirusa, która rozpoczęła się w marcu, impreza musiała zostać odwołana.
Jako organizator i osoba, która związana była emocjonalnie z miejskim świętem od lat nie mogłem przeżyć faktu, że trzeba odwołać wydarzenie, które odbywało się rok w rok przez nieomal 60 lat – wspomina dyrektor Gubińskiego Domu Kultury, Janusz Gajda.
Nadzieje na realizację przedsięwzięcia w kolejnym roku również okazały się płonne, bo rok 2021 również nie sprzyjał bezpiecznej realizacji imprez plenerowych. Wreszcie teraz pojawiła się możliwość wspólnego spędzenia czasu wiosenną porą w plenerze i 59. Wiosna Nad Nysą odbędzie się w dniach 10-12 czerwca na placu im. Św. Jana Pawła II.
Jakie atrakcje czekają na mieszkańców Gubina i okolic? – Postawiliśmy w tym roku na dobrą zabawę. Parafrazując słowa piosenki jednej z tegorocznych gwiazd „Będzie zabawa, będzie się działo” – żartobliwie komentuje dyrektor Gajda – Na każdy dzień zaplanowaliśmy występ gwiazdy grającej do tańca oraz kilka mniejszych zespołów. Mniejszych, nie znaczy gorszych, bo wśród ich repertuaru każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
Piątek to zespół VIDEO oraz dwa zespoły coverowe grające najlepszą polską muzykę oraz hity zespołu DEPECHE MODE. Ten ostatni pełnić będzie rolę dyskotekowego DJ-a. Sobota to zespół disco – polo DEFIS, królujący na listach m.in. telewizji Polo TV. Oprócz niego sobotni program wzbogacą doskonałe dwa coverbandy zespołów MAANAM i PINK FLOYD. Niedziela należeć będzie do trzeciej gwiazdy, zespołu PIERSI, który w skocznych rytmach pożegna 59. edycję gubińskiego święta.
Oprócz muzyki organizatorzy zadbali także o inne atrakcje. Pojawi się bogate w różnorodne urządzenia wesołe miasteczko, nie zabraknie straganów, także tych z potrawami regionalnymi (w ramach Polsko-Niemieckiej Giełdy Organizacji Pozarządowych), atrakcji dla dzieci, imprez sportowych, zawodów i konkursów, które od lat towarzyszą gubińskiej wiośnie oraz zlotu motocykli, których fani zjadą do Gubina z całej Polski.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry