Społeczeństwo

Powstaje pierwszy park rozrywki na północy Polski

Trwa budowa tematycznego Parku Rozrywki Hossoland. Podróż z Gubina do Brojec to około 300 kilometrów i mniej więcej 3,5 godziny jazdy samochodem.

Mieszkańcy północnej i zachodniej Polski zawsze musieli odbyć daleką podróż, żeby móc bawić się w parkach rozrywki – mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. – Teraz będą mieli okazję zaplanować krótszą wycieczkę, do miejsca, w którym aktywnie i rodzinnie będą mogli spędzić weekend.

Na terenie parku inwestor zaplanował 6000 miejsc parkingowych. Otwarcie parku planowane jest na wiosnę 2024 roku. –Z powodzeniem realizujemy założone cele i harmonogram prac. Wcześniej określony termin otwarcia pozostaje bez zmian. Jesteśmy zadowoleni z tego, w jakim tempie idziemy do przodu – mówi Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso.

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace związane z fundamentowaniem, wyrównaniem i stabilizacją gruntu oraz kształtowaniem zbiorników wodnych. Wykonywane są płyty fundamentowe oraz konstrukcje stalowe pod skały, które będą charakterystyczne dla aranżacji parku. (red)

Materiał sponsorowany

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry