Aktualności miejskie

“Poznaj Polskę”

Miło nam poinformować, że nasze miasto w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2023 pozyskało dofinansowanie na realizację wycieczek szkolnych dla klas I - III oraz IV - VIII w wysokości 55.000,00 zł.

Dotacja zostanie przeznaczona na przygotowanie i przeprowadzenie do 23 czerwca br. sześciu wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.
Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.
W projekcie wezmą udział następujące szkoły:
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gubinie,
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie,
– Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Gubinie.
Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. O przyznaniu środków dla szkół decydowała kolejność zgłoszeń, dlatego gratulujemy naszym placówkom, które zakwalifikowały się do programu. Uczniom tych placówek życzymy udanych wycieczek.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry