Społeczeństwo

Przygotowali ciekawą ekspozycję

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na konieczność pielęgnacji pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z osobami im bliskimi, bądź w jakiś sposób powiązanych z lokalnym regionem i jego społecznością.

Jak podkreśla wychowawczyni klasy Kamila Ziemann-Żuk: – W ramach tegorocznej edycji uczniowie z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie przynieśli ciekawostki z rodzinnych domów i samodzielnie przygotowali ekspozycję opartą na rodzinnych pamiątkach. W klasie zorganizowaliśmy ciekawą ekspozycję opartą o zgromadzone pamiątki pod tytułem „Światełko Pamięci”. W ramach tego projektu uczniowie wykonywali też prace plastyczne pod tytułem „Zapalmy Światełko Pamięci”.

Dzieci wybrały się również na gubińską nekropolię przy ulicy Królewskiej. Zapalili tam symboliczne znicze na opuszczonych grobach. Do akcji włączyli się uczniowie z czwartej klasy SP nr 5, w której – oprócz przygotowanej wystawie o „Komendancie na Kasztance”, odbyło się też czytanie książki poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. Przedsięwzięcie wsparła również młodzież z klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego, będących członkami szkolnego koła wolontariatu. Ich zadaniem było posprzątanie grobów żołnierzy znajdujących się na tzw. starym cmentarzu.

Antoni Barabasz

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry