Na sygnale

Przypominali o odpowiedzialności sprzedawców

Dzielnicowy asp. Paweł Błaszczyk oraz Koordynator do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Gubin realizują kampanię edukacyjno-profilaktyczną pod nazwą „Odpowiedzialny sprzedawca”.

W ramach akcji edukują sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu, przypominają o konsekwencjach prawnych za złamanie przepisów w tym obszarze i wręczają materiały profilaktyczne. – Aspirant Paweł Błaszczyk oraz Koordynator do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Gubin odwiedzili w poniedziałek (18.12) punkty handlowe na terenie gminy Gubin, w których prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych. Celem kampanii jest zapobieganie sprzedaży napojów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia oraz osobom których zachowanie wskazuje, że są nietrzeźwe lub próbującym zakupić alkohol na kredyt lub pod zastaw. Podczas rozmów zwracano uwagę na konsekwencje prawne za złamanie przepisów w tym obszarze oraz wręczano materiały profilaktyczne – mówi komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Przepisy jasno określają, że „kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie”. Można też orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry