Aktualności miejskie

Radni interpelują!

Dużą zmianą w przebiegu sesji Rady Miejskiej jest to, że w porządku nie może znajdować się punkt z interpelacjami. Te mogą być jedynie składane pisemnie w określonej formie. Ich rejestr oraz odpowiedzi na nie można znaleźć na stronie www.bip.gubin.pl w zakładce Rada Miejska. Czego dotyczyło 5 ostatnich zapytań?

Halina Wojnicz poruszyła kwestię stanu technicznego ulicznej instalacji oświetleniowej na terenie Placu św. Jana Pawła II, utwardzenia nawierzchni na gruntowej ulicy Żółkiewskiego oraz zamontowania monitoringu przy Rondzie Niepodległości w centrum miasta. Jakich odpowiedzi na te interpelacje udzielił Burmistrz? Temat oświetlenia został zgłoszony jego właściciela, ul. Żółkiewskiego została naprawiona w ramach działań referatu drogowego działającego w Urzędzie Miejskim, a kamery w najbliższym zostaną umieszczone na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego, Nowej, Chopina, Obrońców Pokoju oraz Dąbrowskiego, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa w tym miejscu.

Radni Teresa Zajkowska i Robert Woszak wspólnie apelowali o zadbanie o drzewostan przy ul. Miodowej, na co otrzymali zapewnienie, że nie będą wydawane decyzje pozwalające na wycinkę, a wyjątkiem mogą być sytuacje, w których drzewa stwarzałyby realne zagrożenie. Ponadto zauważyć trzeba, że ul. Miodowa jest w zarządzie Starostwa Powiatowego, które też zostało powiadomione o tych założeniach.

Swoją interpelację zgłosił także Zbigniew Bołoczko, który poruszył temat opłaty adjacenckiej, która zapewniłaby znaczny wpływ funduszy do budżetu. Jej wysokość ustala uchwała Rady z 2008 roku. Radny pytał także o to czy jest ona ściągana od mieszkańców ulic przy których zdecydowanie poprawiła się infrastruktura techniczna, co podniosło wartość nieruchomości. W odpowiedzi Burmistrz stwierdził, że uchwała jedynie daje możliwość naliczenia opłaty w wysokości 30%. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że przy tylu rozmaitych obligatoryjnych obciążeniach ściąganie kolejnej opłaty od mieszkańców byłoby niegodziwe.

O kolejnych interpelacjach oraz odpowiedziach na nie będziemy informować na bieżąco.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry