Na sygnale

Remiza w Drzeńsku Wielkim zostanie wyremontowana

Wójt Gminy Gubin wraz ze Skarbnikiem podpisali z Województwem Lubuskim umowę na dofinansowanie zadania własnego z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Wsparcie w formie dotacji celowej w wysokości 30 tys. zł Gmina Gubin otrzymała z przeznaczeniem na realizację zadania „Remont remizy OSP w Drzeńsku Wielkim”. Zakresem robót objęta będzie wymiana połaci dachowej. Z końcem tego roku strażacy będą mogli korzystać z wyremontowanej remizy.

Wójt Gminy Gubin, Szymon Naglik, podziękował Ochotnikom z Drzeńska Wielkiego za zaangażowanie, ponieważ dzięki ich poświęceniu i ciężkiej pracy mógł głośno mówić o potrzebach OSP i być słyszalnym na szczeblu wojewódzkim. Czego efektem jest podpisana umowa.

– Wszystko po to, żeby strażacy mogli skuteczniej, szybciej i bezpieczniej nieść pomoc – powiedział w Kożuchowie członek zarządu województwa Marcin Jabłoński podczas podpisania umów z lubuskimi gminami. W życiu lokalnych jednostek straży pożarnej to zawsze jest wydarzenie, kiedy udaje się uzyskać pieniądze na podniesienie poziomu bezpieczeństwa strażaków i ich doposażenie.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w tym roku podpisał z gminami 48 umów na wsparcie OSP, na łączną kwotę ponad 1,3 miliona złotych.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry