Społeczeństwo

Rodzinny Dzień Dziecka

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, parafianie od Matki Boskiej Fatimskiej bawili się na imprezie pod nazwą „Rodzinny Dzień Dziecka”.

Wcześniej, bo o 12.30 wszyscy wzięli udział w Mszy Św., a następnie zbiorowej modlitwie, którą ze sceny prowadził proboszcz ks. dr Grzegorz Cyran.

– „Rodzinny Dzień Dziecka” dedykowany jest przede wszystkim dzieciom, ich rodzicom i rodzinom. To radosne przedsięwzięcie sponsoruje Burmistrz Bartłomiej Bartczak (obecny na festynie) oraz grupa sponsorów, w skład której wchodzili m.in.: Firma Iwaniccy, Państwo Edyta i Artur Gliniccy, Państwo Beata i Leon Wieliczko, Pani Jadwiga Karykowska. Bogato prezentowały się festynowe stoiska, gdzie można było nabyć ciasta, herbatę i kawę, kwiaty, pierogi, gofry, losy w loterii, gdzie szczęścia szukały wyłącznie dzieci. Na boisku zajęcia sportowe prowadziła licencjonowana instruktorka fitness pani Halina, a później na tym samym boisku o 16.30 rozpoczął się mecz piłkarski, w którym wystąpiła reprezentacja ministrantów (w Paradyżu zajęli III miejsce w Piłkarskiej Lidze Ministranckiej) i reprezentacja bierzmowanych – informowała Teresa Opara, przewodnicząca Parafialnego Klubu „Caritas”.

Ponadto przyjechała straż pożarna, aby zaprezentować pokaz swoich umiejętności. Festyn po części był ukłonem w stronę ks. G. Cyrana, a to z okazji Jubileuszu 30-lecia posługi kapłańskiej. (sp)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry