Społeczeństwo

Rodzinny spacer po lesie

Nadleśnictwo Gubin zaprasza w najbliższą sobotę (26.03) o godzinie 10:00 do Dzikowa na rodzinny „Spacer z leśnikiem”.

Miejsce zbiórki – Budynek Edukacji Leśnej „Sosna Gubińska” w Dzikowie. Te turystyczno-rekreacyjne wydarzenie będzie realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzonej w tym dniu przez Lasy Państwowe.

Przewidziano spacer w dwóch wariantach, każdorazowo z „przewodnikiem”. Będzie więc można skorzystać z pasjonującej wędrówki po ścieżce przyrodniczo-leśnej (wariant I) bądź ze spaceru poza ścieżką (wariant II), po okolicznych miejscach, objętych wspólnym motywem „Czas w drzewach i kamieniach zaklęty”. Przy Budynku Edukacji Leśnej przez cały czas płonąć będzie ognisko, przy którym – po powrocie z lasu – można będzie własnoręcznie usmażyć zabraną z domu kiełbaskę bądź inne kulinaria. Nadleśnictwo ze swej strony zabezpiecza kawę, herbatę, wodę mineralną, soczki dla dzieci itp. jak również jednorazowe talerzyki i sztućce.

– Rodzinny spacer to dzisiaj rzadka okazja do aktywnego, wspólnego spędzania czasu, zwłaszcza na łonie natury. Zachęcamy więc do wyjścia w leśny plener, nawet gdyby sobotnia wyprawa miała ograniczyć się tylko do relaksu przy ognisku – zachęca Andrzej Nowacki z Nadleśnictwa Gubin.

Przewidywany czas wydarzenia – do godziny 13.00

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry