Aktualności miejskie

Ruszył “Twój e-PIT”

Od wtorku, 15 lutego, na portalu podatki.gov.pl, w usłudze Twój e-PIT, na podatnika czekają wstępnie wypełnione rozliczenia PIT-37 za 2021 rok.

Ministerstwo Finansów zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną. To wygoda i oszczędność czasu.
 
Wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.
 
W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia. Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych.
 
Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry