Aktualności miejskie

Ruszyła budowa parkingu przy ul. Roosevelta

Jeszcze w tym roku ma być oddany do użytku parking samochodowy zlokalizowany pomiędzy boiskiem sportowym „Orlik”, a sąsiadującym z nim blokiem mieszkalnym przy ul. Roosevelta.

Powstanie on w miejscu dawnych siedzisk dla widzów. Tym samym mają się skończyć „bolączki” lokatorów związane z brakiem miejsc parkingowych dla samochodów osobowych pomiędzy ulicami Konopnickiej i ciągiem bloków przy wspomnianej ulicy.

Jak zaznacza Naczelnik Wydziału Komunalnego i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gubinie Krzysztof Olifirowicz – Kalinowicz: Do przetargu realizowanego ze środków własnych magistratu na wykonanie tej inwestycji przystąpiły dwie firmy. Komisja w przetargu nieograniczonym wyłoniła gubińską firmę „AŻUR” Krzysztofa Sawickiego. Prace posuwają się w szybkim tempie. Powstaną 34 miejsca parkingowe, wraz z drogą dojazdową do tych stanowisk o szerokości 5 metrów sięgającą do chodnika przy ul. Roosevelta. Będzie też wykonany chodnik umożliwiający znaczne usprawnienie komunikacji pieszej wjazdu i wyjazdu z właśnie budowanego parkingu. Samo połączenie ze wspomnianą ulicą jest przewidziane najwcześniej w przyszłym roku, gdyż ul. Roosevelta ma być poddana przebudowie, co stanowi zadanie własne powiatu krośnieńskiego. Aktualnie w tym zakresie jest wykonywana dokumentacja projektowa umożliwiająca przejazd „na przestrzał” ze wspomnianego parkingu. Połączenie to po zabezpieczeniu środków finansowych wykona miasto. Oczywiście liczymy się z tym, że dla niektórych lokatorów zamieszkujących ten budynek – lokalizacja parkingu będzie przeszkadzała, ale nie znam takiego zdarzenia, gdzie wszyscy mieszkańcy byliby zadowoleni z realizacji podobnych inwestycji.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry