Na sygnale

Sypią się wysokie kary

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator grzywien, zgodnie z którym zapłacimy więcej między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, spowodowanie kolizji oraz wykroczenia popełniane wobec pieszych. O tym jak dotkliwe są to kary finansowe przekonali się o tym kierowcy w Gubinie, którzy złamali obowiązujące przepisy.

Wraz z nowym rokiem obowiązuje nowy taryfikator grzywien za wykroczenia drogowe. Ich wprowadzenie spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu podchodzą lekceważąco do przepisów.
Mówi podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim:

– W poniedziałek (17.01) w Gubinie kierujący samochodem marki Renault Clio na skrzyżowaniu ulic Kaliska-Leśna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego renault master, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Sprawca ukarany został mandatem karnym w wysokości 1020 złotych. Do kolizji drogowej doszło także w rejonie przejścia granicznego na Gubinku. Kierujący samochodem osobowym marki Dacia podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa dla kierującego samochodem ciężarowym marki Mercedes doprowadzając do zderzenia. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym w wysokości 1300 złotych. Do wykroczenia drogowego doszło także na ulicy Śląskiej , gdzie zgłaszający poinformował policjantów, iż zatrzymał kierowcę osobówki, który niemalże potrącił go na przejściu dla pieszych. Przybyły na miejsce patrol po potwierdzeniu zaistnienia zdarzenia, w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu nałożył na kierującego dacią sandero, mandat karny w wysokości 1500 złotych. Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry