Społeczeństwo

Szybciej do Lwowa

W Gubinie i okolicach pracuje wielu obywateli Ukrainy. Teraz będą oni mieli ułatwioną podróż do rodzimego kraju. Rusza bowiem połączenie z Babimostu do Lwowa.

Po długich zabiegach rusza połączenie z zielonogórskiego portu lotniczego do Lwowa. Oprócz pracodawców zabiegających o pracowników z Ukrainy i obywateli tego kraju chęć korzystania z tej destynacji zgłaszali między innymi mieszkańcy naszego regionu mający kresowe korzenie. Poza tym, w regionie doskwiera nam brak rąk do pracy, a dobre skomunikowanie to dobry sposób na przyciągnięcie pracowników zza wschodniej granicy. Wielu Ukraińców pracuje w sektorze handlowym i budownictwie.

Rejsy z lotniska w Babimoście do Lwowa wystartują już 9 grudnia i będą realizowane raz w tygodniu. Lot oznaczony numerem LO 733 będzie startował w czwartki o 21:40, aby dotrzeć do celu 20 minut po północy następnego dnia. Powrotny rejs LO 734 zaplanowano w piątki na 7:40 z lądowaniem w Zielonej Górze o 8:10. Nowa linia będzie obsługiwana samolotami bombardier dash Q400. Przelot do Lwowa potrwa ok. 1,5 h, a ceny biletów dostępnych już w systemie linii zaczynają się od 199 zł w dwie strony. W ramach nowego połączenia, przynajmniej na razie, będą oferowane miejsca wyłącznie w klasie ekonomicznej.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry