Aktualności miejskie

Tekra oficjalnie otworzyła nową halę

Oficjalnie oddano do użytku kolejną, już siódmą, halę w Tekrze. Zakład przy ulicy Przemysłowej zajmuje się produkcją wysięgników i komponentów do dźwigów samojezdnych, gąsienicowych, podestów ruchomych oraz innych konstrukcji stalowych.

18 listopada 2021 r. rozpoczęła się budowa nowej hali na cele socjalno-magazynowe o powierzchni 2.200 m2. – To niesamowite, że już po 10 miesiącach otwieramy nowy obiekt, dzięki któremu w naszym przedsiębiorstwie znajdzie pracę kilkadziesiąt kolejnych osób – zaznacza Harald Wiedei, prezes Tekry. – Nowa hala, nowe technologie, nowe miejsca pracy, czyli wciąż realizujemy plan rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Wciąż chcemy zwiększać produkcję, wprowadzać inne rozwiązania technologiczne oraz zatrudniać i szkolić młodych ludzi.

Koszt budowy nowej hali to 2,5 miliona Euro. Co ciekawe podczas uroczystości zaprezentowano frezarkę SHW, która jest unikatem na skalę naszego kraju. – Tekra to pierwsza firma, która nam zaufała i postanowiła zainwestować na terenie gubińskiej strefy ekonomicznej. Cieszymy się, że taki pracodawca czuje się dobrze w naszym mieście i wciąż się rozwija, mimo globalnego kryzysu. – komentuje Bartłomiej Bartczak, burmistrz Gubina.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry