Społeczeństwo

To ostatni dzwonek, aby skorzystać z bonu turystycznego

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 r. Jest on wsparciem zarówno dla polskich rodzin jak i krajowej branży turystycznej. Przysługują one na dzieci, które mają prawo do świadczenia „Rodzina 500+”. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością jest to 1000 zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski oraz jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami np. przewodnikiem bądź transportem. Płatności bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Obecnie jest ich ponad 28 tys. w całym kraju. Ich listę można sprawdzić na stronach bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl lub polska.travel.

Osoby, które jeszcze nie wykorzystały bonu, mogą to zrobić tylko do końca marca br. Dzięki temu mogą opłacić np. wyjazd, który odbędzie się w późniejszym terminie, np. na majówkę czy wakacje.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem), po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego).

Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który przyjdzie na wskazany numer telefonu.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry