Społeczeństwo

„Torby charytatywne” wypełniane przez ludzi dobrej woli

Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej jest organizatorem akcji pod nazwą „Charytatywna Torba”. Włączył się do niej Zespół „Caritas” parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie

To inicjatywa, która ma za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego regionu w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia. Produkty dla potrzebujących można też zbierać do zwykłych toreb czy reklamówek i przynieść je do biura Caritas parafii. Mile widziana jest żywność z długim terminem ważności (np. mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) oraz środki czystości (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia).

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia prowadzimy zbiórkę żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku „Torby Charytatywne” otrzymają samotni seniorzy. Ponadto zapraszamy w sobotę 16 grudnia w godz. od 8.00 do 16.00. Wówczas na placu obok kościoła zorganizowany będzie kiermasz świąteczny, na którym można będzie nabyć świece wigilijne „Dzieło Pomocy Dzieciom”, stroiki świąteczne, ciasto z domowego wypieku, sianko na stół wigilijny i opłatki – mówi Teresa Opara, zastępca przewodniczącego Parafialnego Zespołu Caritas.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry