Sport

Trzeci raz objechali gminę

Gubiński Klub Rowerowy „Bidon”, tak jak ich jednoślady, nie zatrzymuje się! Lokalne stowarzyszenie już po raz trzeci zaprosiło wszystkich fanów wycieczek rowerowych do udziału w Rajdzie dookoła Gminy Gubin. Tym razem z Wyspy Teatralnej ruszyła rekordowa liczba prawie 150 uczestników.

11 września, kolorowy (ponieważ każda grupa miała swoją barwę) peleton prowadzony przez członków Gubińskiego Klubu Rowerowego wyruszył na 80-kilometrową wycieczkę dookoła gminy Gubin. Trasa prowadziła od wspomnianej Wyspy przez Sękowice, Polanowice, Grabice, Nową Wioskę, Brzozów, Mielno, Strzegów, Późną, Markosice, Jazów, Koperno, Czarnowice, Dobrzyń, Zawadę, Pole, Wałowice, Drzeńsk Mały, Drzeńsk Wielki, Żytowań i Budoradz. – Z każdym rokiem nabieramy doświadczenia, a nasza „niebieska” ekipa liczy coraz więcej członków, dlatego organizacja takich imprez jest łatwiejsza – zaznacza Prezes Klubu Paweł Tomczyk. – Na uwagę zasługuje fakt, że na szlaku zapewniliśmy trzy „Pit Stopy”, na których można było skorzystać z alei serwisowej z mechanikiem, a także, na stoisku gastronomicznym, uzupełnić kalorie.

Docenić trzeba to, że w Rajd wyruszyli przedstawiciele różnych pokoleń, od kilkuletnich dzieci do osób w wieku emerytalnym. Co ciekawe na start ze swoimi rowerami dotarli ludzie z Lubska, Żagania, Czerwieńska, Żar, Szczańca, Nowej Soli i Zielonej Góry, co świadczy o dużym rozgłosie imprezy i zapotrzebowaniu na tego typu wydarzenia. – Ogromne wyrazy uznania dla wszystkich uczestników, ponieważ trasa nie należała do najłatwiejszych – dodaje Krzysztof Kaciunka, wiceprezes „Bidonu”. – Jechaliśmy po rozmaitej nawierzchni, od „nudnego asfaltu”, przez bruk i leśne, gruntowe ścieżki. Uważam, że nie było łatwo, bo dwa razy zmoczył nas deszcz, przez co w wielu miejscach pojawiło się błoto, ale ostatecznie dało ono więcej frajdy niż sprawiło problemów.

Oczywiście duży udział w przygotowaniu imprezy mieli sponsorzy i partnerzy, czyli Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy, Miasto Gubin, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Ścieków Gubin-Guben, firma „Ażur”, Pizzeria „U Zeusa”, Sklep rowerowy Bike Gubin, Hurtownia Warzyw i Owoców (przy ul. Lubelskiej), Radosław Kowalski, Tomasz Kwiatkowski oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegowie, Szkoła Podstawowa w Czarnowicach i Sołectwo Drzeńsk Mały.

– Jestem tu po raz kolejny i z pewnością wrócę w następnych latach, mimo, że tegoroczny Rajd był najbardziej wymagający, to mam wielką satysfakcję, że go ukończyłem – zaznacza jeden z uczestników. – Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby cała wycieczka odbyła się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Ponadto trzeba ich pochwalić za profesjonalną obsługę, wybór bardzo atrakcyjnej trasy i niesamowite przygotowanie pit stopów z pysznymi ciastami, kanapkami, obiadem i ciepłymi napojami. Opłata w wysokości 50 złotych za udział w tak bogatym wydarzeniu to prawie jak za darmo.

Wielu rowerzystów urzekła atmosfera, pozytywne nastawienie członków Klubu oraz fachowe dopięcie wszystkiego na „ostatni guzik”. Sami „Bidonowcy” twierdzą, że rekordowa frekwencja i pochlebne opinie są ogromną motywacją do dalszego działania. Tym samym wypada czekać na kolejne rowerowe imprezy w naszym mieście!

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry