Społeczeństwo

Trzydniowa zamiana organizacja ruchu drogowego koło cmentarza

Zbliża się Wszystkich Świętych. A to oznacza zmianę organizacji ruchu drogowego w okolicy Cmentarza Komunalnego w Gubinie. Czego możemy się spodziewać i na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Choć w tym roku Święto Zmarłych wypada w poniedziałek, to należy się spodziewać, że zwiększony ruch koło cmentarza będzie widoczny już w weekend (30-31 października). Dowiedzieliśmy się, że w naszym mieście, w obrębie Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Objęte nim zostaną: ulica Cmentarna – na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową; ulica Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną; ulica Kujawska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza. Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. – Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 30 października (soboty) do 1 listopada włącznie (poniedziałku).

Wszystkich kierowców prosimy o cierpliwość, ostrożną jazdę, a także zachowanie szczególnej ostrożności przy drogach dojazdowych do cmentarzy, dostosowanie się do znaków drogowych i zatrzymywanie się tylko w miejscach do tego wyznaczonych – mówi st. asp. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Na prośbę Policji przypominamy kilka cennych wskazówek. Parkując pojazd, warto skorzystać z pierwszego wolnego miejsca wyznaczonego do postoju. Zawracanie i szukanie miejsca powoduje tylko niepotrzebny stres, nerwowe sytuacje. Pamiętać należy, że po wyjściu z samochodu jest się pieszym, który zobowiązany jest iść po chodniku, a w przypadku jego braku, iść lewą stroną drogi. Przypominamy, że piesi, poruszający się po zmroku, poza terenem zabudowanym i po drodze muszą używać elementów odblaskowych. Warto także zaznaczyć, że w dniach poprzedzających ten dzień wiele osób wybiera się na cmentarz, by uporządkować groby. Pamiętajmy, aby podczas prac zadbać również o przyniesione ze sobą rzeczy i nie zostawiać ich bez nadzoru. Jeśli mamy taką możliwość udajmy się na cmentarz w towarzystwie innej osoby, która w chwili, gdy musimy np. wyrzucić śmieci, przypilnuje naszego dobytku. Pamiętajmy, złodziej nigdy nie śpi. W sytuacji, gdy zauważymy, że w naszym otoczeniu przebywają osoby podejrzanie się zachowujące i bez wyraźnego celu, zgłośmy to pracownikom cmentarza. Bądźmy czujni i przezorni. (red)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry