KulturaSpołeczeństwo

Umowa podpisana

Możemy już oficjalnie ogłosić, że rozpoczynamy projekt „Dostosowanie zasobów Gubińskiego Domu Kultury do działalności instytucji w mediach cyfrowych”. 

Projekt wysoko oceniony (w Polsce znalazł się na 9 miejscu na 200) dofinansowany został z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” Narodowego Centrum Kultury w kwocie 124800 zł netto.

W ramach projektu przewidujemy prawdziwy skok w technologiczną przyszłość. Zakupiony sprzęt pozwoli nam na prowadzenie zajęć on-line, streaming „na żywo” imprez stacjonarnych do sieci, produkcję webinariów chociażby dla UTW czy podcastów i audiobooków, które posłużą w prowadzeniu działalności edukacyjnej. 

Zapobiegniemy wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gubina. Nie każdy odbiorca kultury czuje się na siłach wyjść z domu, by w pełni skorzystać z naszej oferty. To także do takich osób będziemy kierować nasze działania za pośrednictwem mediów cyfrowych. 

Dodatkowo przy wejściu do instytucji zostanie umieszczony cyfrowy info-kiosk z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. 

Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostanie także dostosowana strona internetowa instytucji. Teraz będzie zgodna z najnowszym standardem WCAG 2.1 AA. 

Zakupimy pętle indukcyjne służące osobom niedosłyszącym do lepszego odbioru treści przez nas tworzonych. 

W ramach projektu odbędzie się także cykl szkoleń z obsługi mediów cyfrowych, aplikacji do obróbki dźwieku i obrazu itp. Wezmą w nim udział nie tylko pracownicy instytucji, ale także osoby z zewnątrz, na co dzień współpracujące z Gubińskim Domem Kultury.

Przyszłość tworzymy teraz!

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry