Aktualności miejskie

Umowy na pump truck i skate park podpisane!

Po rozstrzygnięciu pierwszego naboru wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nasz samorząd otrzymał 4.500.000 złotych. Będą one przeznaczone na projekt „Budowa obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie”.

Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na 3 różne cele. Jednym z nich będzie kompleksowe wyposażenie skate parku przy ul. Miodowej i postawienie tam nowych, bardzo atrakcyjnych elementów, co zadowoli wszystkich miłośników akrobacji na rolkach i deskorolkach. Wykonawca, który okazał się najlepszy w przetargu – firma Park-M Poland, będzie musiał przeprowadzić takie czynności jak: rozbiórka istniejących tam obecnie koszy na śmieci, ławek i nawierzchni z kostki betonowej, a przede wszystkim zamontować trzy nowe urządzenia. Będą quarter pipe z bank rampem, funbox z grindboxem, schodami i poręczą, disaster boxem i piramidą z poręczą, a także grindbox z piramidą. Ponadto pojawi się tam nowa nawierzchnia z betonu monolitycznego. Co ważne, inwestycja ma zostać zakończona w ciągu pół roku.
 
Pump truck powstanie przy ul. Sportowej na tamtejszym boisku. Będzie to wymagający (jeden z największych w Polsce) tor rowerowy ze wzniesieniami i ostrymi zakrętami, co będzie dedykowane dla wszystkich miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Sam tor będzie stworzony z konstrukcji mineralnej i będzie miał nawierzchnię bitumiczną. Główna trasa będzie miała długość około 400 metrów, z czego 275 metrów to tor uniwersalny, a 125 metrów to część do jazdy profesjonalnej. Warto wspomnieć, że przy tym zadaniu pomyślano o dzieciach, dla których zostanie przygotowany specjalny „mini pump truck” na dystansie 60 m. Oprócz tego przy ul. Sportowej pojawi się tor ziemny typu „dirt”, plac odpoczynku wyposażony w ławki, stojaki rowerowe i kosze. Całość zostanie wzbogacona o oświetlenie i monitoring. W tym przypadku wykonawca (Velo Projekt Sp. z o.o.) ma 16 miesięcy na ukończenie inwestycji.
 
Koszt wszystkich zadań (łącznie z terenami zielonymi) to ponad 6.200.000 złotych, ale prawie 3/4 tej kwoty stanowi pozyskane dofinansowanie. Wiele wskazuje na to, że pierwsze prace w wymienionych miejscach ruszą już niebawem!

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry