Historia

Upamiętnili postać doktora Tadeusza Kunickiego

Niecodzienna uroczystość miała miejsce na Cmentarzu Komunalnym w Gubinie. Z udziałem córek śp. dr. Tadeusza Kunickiego, burmistrza Bartłomieja Bartczaka, proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej ks. Andrzeja Fiołki, delegacji gubińskich szkół i mieszkańców uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą doktorowi, który potrafił każdego dnia, o każdej porze nieś pomoc drugiemu człowiekowi.

Gości powitał prezes Stowarzyszenia przyjaciół Ziemi Gubińskiej Stefan Pilaczyński, po czym tablicę odsłoniły córki dr. Kunickiego – Alicja i Antonina w towarzystwie burmistrza i proboszcza.

Po ceremonii poświęcenia tablicy o doktorze wszechczasów mówił burmistrz, córka Antonina, prawnuk doktora i gubinianka Ida Kaczanowska. Z kolei uczennice z klasy mundurowej Zespołu Szkoł Ogólnokształcącej w Gubinie, z bronią asystowały tablicę, nadając wydarzeniu emocjonalny charakter.

Po złożeniu kwiatów wszyscy pozowali do „rodzinnej” fotografii, a zarząd SPZG spotkał się z bliskimi doktora na towarzysko-wspomnieniowej kawie. (sp)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry