Na sygnale

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Policjanci z Gubina zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego do zdarzenia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W środę (4.10) usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania narkotyków.

Przypomnijmy – w sobotę (23.09) dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Lubelskiej doszło do zdarzenia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca zbiegł pozostawiając na miejscu pokrzywdzonego potrzebującego natychmiastowej pomocy medycznej. – Intensywnie prowadzone czynności przez funkcjonariuszy tutejszego komisariatu pozwoliły na wytypowanie mężczyzny, którego wizerunek trafił do wszystkich patroli. W poniedziałek (2.10), dzięki czujności będącej w czasie wolnym od służby policjantki, został on rozpoznany. Funkcjonariuszka o tym fakcie poinformowała dyżurnego jednostki, który skierował we wskazane miejsce patrole. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśniania. W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy nim nóż oraz substancje psychotropowe, które zostały zabezpieczone do dalszych badań specjalistycznych. Ponadto był on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

W środę (4.10) doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także posiadania substancji psychotropowych. Dzień później, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 54-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry