Społeczeństwo

UTW po długich wakacjach ruszył pełną parą

We wtorek (3.10), w Galerii “Ratusz” GDK, zainaugurowano kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciegu Wieku w Gubinie.

Częsty kontakt grup seniorów z młodzieżą, jakże różnych pod względem wieku, ma wpływ na empatyczne zachowania nastolatków i lepsze samopoczucie osób starszych. Jedni i drudzy mają podobne pasje, rozwijają swoje umiejętności artystyczne, sportowe i poznawcze.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gubinie oferuje właśnie seniorom takie spotkania w ramach międzypokoleniowych działań już od wielu lat. Jak do tej pory, seniorzy mogą liczyć na współpracę z Grupą „Otwarte” w GDK oraz młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gubinie. W ramach Tygodnia Seniora – klasa III a zaprosiła słuchaczy UTW na lekcję.

UTW po długich wakacjach ruszył pełną parą. Uroczyste otwarcie Roku Akademickiego 2023/24 nastąpiło 3 października, m.in. z udziałem zastępcy burmistrza Gubina, Justyny Karpisiak, dyrektora GDK, Andrzeja Winiszewskiego, a także wykładowców i słuchaczy. Słowo wstępne wygłosiła Koordynatorka – Stanisława Łapkowska. Po części oficjalnej odbyło się pierwsze zebranie po wakacjach. Omówiono między innymi zakres zadań na bieżący miesiąc oraz zbliżającą się piętnastą rocznicę działalności UTW w naszym mieście.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry