Na sygnale

W 2022 r. w Gubinie doszło do 6 wypadków drogowych, w gminie – 14. Ile osób zginęło?

Czy w 2022 roku na terenie miasta i gminy Gubin było bezpiecznie? Ile odnotowano wypadków i kolizji? Ile osób straciło na drogach życie? Sprawdziliśmy to.

W ubiegłym roku w Gubinie doszło do 6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 7 osób. W gminie odnotowano 14 wypadków drogowych. Tu jednak statystyki są gorsze: 15 osób ucierpiało, a 4 zginęły.

W naszym mieście doszło do 123 kolizji drogowych, w gminie – 56. Ogółem policjanci w całym powiecie interweniowali 7866 razy. Ponad 100 razy zatrzymano kierowców na podwójnym gazie, a pod wpływem środka odurzającego ośmiokrotnie. Łącznie prawo jazdy straciło 49 osób, a w 373 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Niestety, wiąż za szybko jeździmy. W omawianym okresie policjanci w powiecie krośnieńskim ujawnili aż 3251 przypadki przekroczeń prędkości. A jak wygląda sprawa przestępczości? Tu statystki wyglądają następująco: przestępczość ogółem: wszczęte – 1137, w tym wykryte 815; przestępstwa drogowe: wszczęte – 157, w tym wykryte 157.

Na koniec o Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Zebrane na niej informacje uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń oraz zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich bezpieczeństwo. W ubiegłym roku chętnie korzystaliśmy z tego narzędzia. Policja odnotowała 1451 takich zgłoszeń. Potwierdzonych i wyeliminowanych było 802, a niepotwierdzonych – 566.

Informacje przekazała kom. Justyna Kulka, oficer prasowy KPP w Krośnie Odrzańskim. (am)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry