Społeczeństwo

W dworskim klimacie

Z okazji Dnia Dziecka grono pedagogiczne z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Gubinie przygotowało dla dzieci dużą niespodziankę.

W przepięknej plenerowej scenerii i dworskim klimacie dzieci obejrzały przedstawienie teatralne na podstawie baśni Jana Brzechwy pt. „Kopciuszek”, przygotowane przez nauczycielki, które wcieliły się w rolę aktorów. Barwna opowieść, którą znają chyba wszystkie przedszkolaki zawsze budzi zachwyt, jednak to było szczególnie wyjątkowe, bo bajkowymi postaciami były ich wychowawczynie. Dzieci z zachwytem śledziły los biednego Kopciuszka, której życie nie było zbyt szczęśliwe, jednak takie wartości jak: dobroć, pracowitość i skromność popłacają.

I jak to w bajce bywa, cała historia skończyła się szczęśliwie. Na zakończenie dzieci wysłuchały piosenki zaśpiewanej przez personel przedszkola „Wszystkie dzieci nasze są”.

Dzień 1 czerwca w przedszkolu przy ulicy Wojska Polskiego był pełen wrażeń: zawody sportowe na placu zabaw, zabawy z chustą animacyjną i jak zawsze malowanie twarzy. Grono pedagogiczne serdecznie dziękuje przybyłym gościom oraz sympatykom za uczestnictwo i pomoc.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry