Społeczeństwo

Warto wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do celu

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy Miłka Raulin mając na swoim koncie Mont Blanc postanowiła wspiąć się na wszystkie najwyższe szczyty każdego z kontynentów. Tak powstał projekt ,,Siła Marzeń-Korona Ziemi’”.

21 października w Gubińskim Domu Kultury uczestnicy projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” mieli przyjemność spotkania się online z tą niezwykłą polską podróżniczką i miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej. Mówi Patrycja Ślusarczyk, 16-letnia uczestniczka projektu: Nasz gość okazał się miłą i energetyczną osobą, w ciekawy sposób opowiadającą o swoich wyprawach, pokonywaniu własnych słabości, determinacji i trudnej drodze do realizacji marzeń. Dowiedzieliśmy się o sukcesach Miłki, jakimi były sześciotysięczne szczyty himalajskie w Indiach i Nepalu, a także najwyższy wulkan Ameryki Środkowej. Te niezwykłe podróże i górski klimat stały się dla niej inspiracją do napisania książek: “Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” oraz ,,Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Mount Everst’ .

Najważniejsze było przesłanie, z którym pojawiła się na spotkaniu z gubińską młodzieżą: wyznaczajmy sobie cele w życiu i konsekwentnie dążmy do nich. – Wierzę w to, że moja historia przekona was wszystkich, byście odkrywali swoją siłę marzeń i zaczęli swoją upragnioną podróż. Nie mając w plecakach pieniędzy ani czasu, ale niosąc w nim wielkie chęci i wiarę. Wiarę, że się uda – przekonywała najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry