Społeczeństwo

Warto wyrobić sobie taką kartę. Szczególnie latem.

W piątek (17.06) w Szpitalu Naemi-Wilke-Stift w Guben zorganizowano polsko-niemieckie Święto Spotkań. Uczczono na nim kilka jubileuszy: przede wszystkim 144. rocznicę utworzenia szpitala, ale także 25-lecie Logopedii, 10-lecie Zespołu Opieki Paliatywnej, 30-lecie Szkoły Sanitariuszy i Asystentek Pielęgniarskich oraz 30-lecie połączenia szpitali w Guben. Na spotkanie przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Ważnym punktem imprezy była prezentacja oddziałów szpitalnych oraz partnerów Fundacji im. Naemi Wilke. Gościom przybliżono także funkcjonowanie Międzynarodowego Biura Pacjenta oraz zaprezentowano zasady dostępności usług medycznych dla pacjentów transgranicznych.

W trakcie imprezy przeprowadzona została również akcja informacyjna o Europejskiej Karcie Ubezpieczenie Zdrowotnego. Przed nami okres urlopowy, wakacje, dalekie i bliskie podróże. Warto więc zadbać o jej wyrobienie. Jest to dokument unijny potwierdzający nasze prawo do bezpłatnego leczenia w każdym państwie UE lub EFTA. Z kartą EKUZ mamy prawo do leczenia niezbędnego i nieplanowanego w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa.

Nie czekajmy – zwróćmy się do NFZ z wnioskiem o bezpłatną kartę EKUZ. Dla mieszkańca Euromiasta Gubin-Guben posiadanie takiej karty jest tak naprawdę niezbędne przez cały rok.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry