Na sygnale

Ważne zadania polsko-niemieckiego patrolu

Niedawno pisaliśmy o zadaniach postawionych przed wspólnym niemiecko – polskim zespołem policyjnym w Guben/Gubin. Jednym z nich jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców przygranicznych miast.

W tym celu patrolują ulice miast, uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach, a także spotykają się z młodzieżą, z którą rozmawiają na temat zasad bezpieczeństwa i służbie w Policji. – W piątek, 8 października, policjantów polsko-niemieckiego zespołu Gubin/Guben odwiedziła Młodzieżowa Straż Pożarna z Guben. Funkcjonariusze opowiadali o swoim zawodzie, podobieństwach i różnicach jakie występują w doborze do Policji polskiej i niemieckiej, o codziennej służbie, a także odpowiadali na nurtujące dzieci pytania.

Podczas spotkania młodzież zwiedzała posterunek, w szczególności biuro policjantów Zespołu, oglądała radiowóz oraz sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Tego typu spotkania, to także doskonała okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa, dlatego też poza rozmowami na temat służby w Policji, funkcjonariusze przypomnieli przepisy jakie obowiązują na drodze. Wszystko po to, by przestrzec ich przed tragicznych w skutkach zdarzeniami – mówi podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry