Aktualności miejskie

Ważne zmiany w budżecie

Na ostatniej sesji, 22 marca, radni przyjęli kilka zmian w uchwale budżetowej na bieżący rok. Z punktu widzenia mieszkańców są to istotne rzeczy, gdyż dotyczą konkretnych inwestycji lub realizacji dokumentacji projektowych pod wskazane zadania. O czym dokładnie mowa?

Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, czyli 400.000 zł, które zostaną przeznaczone modernizację mostu w ciągu ul. Orzeszkowej. Dzięki inwestycji znów dostępne będzie połącznie w południowej części miasta nad rzeką Lubszą. – Od długiego czasu starałem się o realizację tego przedsięwzięcia, które jest bardzo istotne nie tylko dla mieszkańców sąsiednich ulic, ale ma strategiczne znaczenie dla całego miasta – komentuje radny Tomasz Romanowski. – Cieszę się, że udało się zabezpieczyć środki w budżecie i niebawem rozpocznie się procedura mająca przywrócić nam wszystkim most do stanu używalności. Dzięki temu wszystkie, niedawno zamknięte, przeprawy i kładki w naszym mieście zostaną naprawione.

Co jeszcze? Wydatek na zakup przystanków dla komunikacji międzygminnej zwiększono do 90.000 zł. Obiekty mają pojawić się na ul. Obrońców Pokoju, Sikorskiego (przy PKP) oraz na ul. Kresowej (w pobliżu stacji paliw BP). 75.000 złotych więcej (łącznie prawie 200.000) przeznaczono na zakup materiałów i niezbędnych usług do bieżącego utrzymania dróg gminnych.

Jak zaznaczyliśmy w budżecie pojawiło się także wiele dokumentacji na konkretne cele. Są to m. in. projekty dotyczące: boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 (15.900 zł), przebudowy ul. Klonowej (10.000 zł), ul. Lotniczej (23.700 zł), ul. Repatriantów (23.000 zł) i ul. Żołnierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Barlickiego do ul. Przemysłowej (32.000 zł), a także wykonania oświetlenia na ul. Podgórnej i ul. Długiej (22.140 zł).

Dokonano zmniejszenia wydatków na infrastrukturę drogową przy ul. Śląskiej. Jest to pokłosie rozstrzygnięcia przetargu na budowę drogi oraz dwóch rond w celu uzbrojenia strefy przemysłowej. Przypomnijmy, że postępowanie wygrało przedsiębiorstwo Strabag, które zaoferowało kwotę wykonania zadania zdecydowanie mniejszą niż ta zaplanowana w pierwotnym budżecie. Oznacza to także, że wkład kasy miejskiej to inwestycji jest mniejszy o 200.000 zł.

Radni zdecydowali także o innych działaniach. Mowa tutaj o remoncie w Żłobku Miejskim (32.340 zł) oraz niezbędnych pracach w naszych zabytkach (Baszta Dziewicy, mury i brama przy ul. 3-go Maja i ul. Dąbrowskiego), które będą kosztować 23.020 zł.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry