Społeczeństwo

Weź udział w dyskusji z udziałem mieszkańców pogranicza

Zachęcamy mieszkańców Gubina i okolic do wzięcia udziału w 1. Polsko-Niemieckim Dialogu Obywatelskim, który będzie miał miejsce 28 września w Starej Farbiarni w Guben.

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr jest jednym z ośmiu regionów przygranicznych wybranych w ramach programu Fundacji im. Roberta Boscha “Common Ground – współtworzenie bez granic”. Wspólnie z partnerami projektu “Razem silniejsi! Wspólne zarządzanie kryzysowe w polsko-niemieckim regionie przygranicznym” zaprasza obywateli do dyskusji ponad granicami kraju z politykami i przedstawicielami administracji publicznej. Wszystko po to, aby stworzyć format wydarzenia oparty na dialogu.

W tym celu do wiosny 2025 r. odbędzie się pięć dialogów obywatelskich w polskiej i niemieckiej części Euroregionu oraz zostanie powołana wspierająca rada obywatelska. Poszczególne wydarzenia będą realizowane przy wsparciu IKOME/ Steinbeis Mediation, silnego partnera z transgranicznym doświadczeniem w zakresie partycypacji obywateli.

JAK Twoim zdaniem DZIAŁA współpraca transgraniczna?

CO Twoim zdaniem SZWANKUJE w transgranicznym zarządzaniu kryzysami?

GDZIE Twoim zdanie GRZĘŹNIE polsko-niemiecka komunikacja?

Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie, która ma służyć do określenia nastrojów panujących na pograniczu.

Ankieta znajduje się na tutaj.

Pracownicy Euroregionu oczekują na Państwa zgłoszenia pocztą elektroniczną do dnia 20.09.2023 r. pod adresem info@euroregion-snb.pl na wydarzenie inauguracyjne, które odbędzie się 28 września (14:00 – 18:00) w Starej Farbiarni w Guben, a także na wypełnioną ankietę.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry