Społeczeństwo

Wichura wyrządziła wiele szkód

Zgodnie z wczorajszymi prognozami, dzisiejszej nocy przez nasz region przeszła potężna wichura. Wiatr łamał drzewa oraz zrywał linie energetyczne.

Niestety, to nie koniec silnego wiatru. Choć obecnie jest on nieco lżejszy, to już w godzinach wieczornych i nocnych z piątku na sobotę znów będzie niebezpieczne. Siła wiatru może dochodzić do 100 km/h. Wszystko za sprawą bardzo silnego niżu Ylenia, określonego mianem orkanu Dudley.

Dzisiejsza wichura w nocy wyrządziła szkody na przykład w okolicach parku im. A. Mickiewicza, przy ulicy Dąbrowskiego. Konieczne było zamknięcie mostu prowadzącego do przedszkola przy ul. Kunickiego. Burza nie oszczędziła dachu ratusza Gubińskiego Domu Kultury. Zerwało kilkanaście dachówek, a niektóre znalazły się przed wejściem głównym do domu kultury. Dyrektor placówki, Janusz Gajda, apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przebywaniu koło budynku GDK.

Podczas takich warunków atmosferycznych trzymajmy się podstawowych zasad bezpieczeństwa:
– zamknijmy okna, zabezpieczmy rynny i inne elementy budynku,
– upewnijmy się, czy konstrukcja dachu jest mocno przytwierdzona do konstrukcji budynku,
– usuńmy z parapetów i balkonów przedmioty, które mogą zagrażać przechodnim,
– zapewnijmy odpowiednią ilość źródeł światła: latarki elektryczne (baterie do latarek i odbiorników radiowych), świece,
– nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, słupów i trakcji elektrycznych,
– aby nie doszło do pożaru, wyłączmy główny wyłącznik prądu i gazu,
– nie zatrzymujmy się pod trakcjami elektrycznymi, planszami reklamowymi, drzewami itp.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry