Społeczeństwo

Wkrótce koniec wakacji. Co się zmieniło w szkołach i przedszkolach?

Okres wakacyjnej przerwy został wykorzystany na przeprowadzenie remontów lub drobnych prac porządkowych w miejskich szkołach i przedszkolach.

Jak poinformowała gazetę Danuta Drapa z Urzędu Miejskiego w Gubinie, w poszczególnych placówkach oświatowych i przedszkolach wykonano najbardziej pilne prace remontowe i odnawiające pomieszczenia. Poniżej szczegóły:

  • W Szkole Podstawowej nr 1 w ramach przygotowań do nowego roku szkolnego zdecydowano się na remont w stołówce szkolnej w zakresie wymiany okien wraz z parapetami i obróbką, wymiany drzwi zewnętrznych i drzwi przejściowych oraz malowanie stołówki.
  • W Szkole Podstawowej nr 2 przeprowadzono drobne prace konserwatorsko – porządkowe typu: naprawa urządzeń sanitarnych, elektrycznych i mebli. Z środków własnych zostały pomalowane dwa gabinety lekcyjne.
  • W Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi pomalowano pomieszczenia przedszkola, gabinety 119 i 204, przygotowanie harcówki, założono rolety w trzech gabinetach, ważne – rozpoczęto realizację drugiego etapu budowy hali sportowej (budowa klatki schodowej i pomieszczeń na pierwszego piętrze).
  • W Zespole Szkół Ogólnokształcących wykonano szereg drobnych, ale niezbędnych prac takich jak: szpachlowanie, malowanie, wymiana lamp, wymiana gniazdek elektrycznych w dwóch salach lekcyjnych, naprawiono i wymieniono lampy w dwóch salach lekcyjnych. W bibliotece zamontowano nowe regały i stoliki, wymieniono lamp. W wielu miejscach zlikwidowano plamy zaciekowe, pomalowano rury kanalizacyjne (korytarz przy bibliotece), zaś w stołówce szkolnej naprawiono lampy i wymieniono wyłącznik elektryczny. W pomieszczeniu intendentki zbito tynk i osuszano ściany. Na korytarzach dokonano przeglądu i naprawy lamp. Przy schodach od parteru do II piętra zlikwidowano plamy zaciekowe. Na schodach wymieniono taśmy ostrzegawcze, powycinano suche gałęzie, wymieniono ubytki kafelków w toaletach. Udrożniono wszystkie rynny.
  • W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Gubinie wykonano remont sypialni dla dzieci 3-letnich, znajdującej się na II piętrze placówki, odremontowano sufit (panele ogniotrwałe), pomalowano ściany, zamontowano nowe oświetlenie panelowe. Ponadto odnowiono pomieszczenie kuchenne (sufit i ściany).
  • W Przedszkolu Miejskim nr 3 wykonano prace porządkowe w całym obiekcie. (sp)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry