Historia

Wkrótce zapadnie decyzja. Prośba do mieszkańców Gubina.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w przygotowaniu do druku kolejnej pozycji. Zespół, który zajął się problemem wkrótce zdecyduje co będzie tematem kolejnego albumu.

Propozycje są trzy: „Gubinianie 2” (kontynuacja albumu o tym samym tytule wydanego we wrześniu 2016 roku), „Obrazki z mojego miasta” (tytuł roboczy) oraz album opisujący historię miasta do 1945 roku (tłumaczenie książki wydanej w Laatzen „Guben stadt und land vor 1945”).

Mówi Stefan Pilaczyński, prezes SPZG: Prosimy o wypożyczenie fotografii obrazujących nasze miasto i ich mieszkańców po 1945 roku. Mogą to być także zdjęcia osób na tle budynków, w parku czy na ulicy. Zdjęcia skanujemy i natychmiast zwracamy. Tylko przy Państwa pomocy album ma szansę ujrzeć światło dzienne. Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Jeżeli Państwo chcą by Wasi bliscy znaleźli się np. w albumie „Gubinianie 2” prosimy o użyczenie zdjęcia. Zróbmy bliskim niespodziankę. Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku (dawny WDT ul. 3 Maja 2) w godz. 11:00 – 14:00, telefon 68 455 81 62 lub mail stepil@o2.pl

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry