Aktualności miejskie

Utworzą i zmodernizują place zabaw w Gubinie. Pojawi się także nowa siłownia plenerowa.

W ostatnim czasie rozstrzygnięto przetarg pod nazwą: „Utworzenie i modernizacja placów zabaw przy ulicach: Krzywoustego i Miodowej oraz utworzenie siłowni plenerowej przy ul. Pułaskiego w Gubinie”. Oznacza to, że niebawem w tych miejscach pojawią się nowe elementy, które sprawią dużo frajdy i to nie tylko najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Przy ul. Krzywoustego ustawione zostaną takie urządzenia zabawowe jak: karuzela, bujak sprężynowiec (koń), piaskownica wraz z osłoną cieniującą, zestaw drążków i drabinek, dwa zestawy zabawowe, zabawka auto, potrójna huśtawka łańcuchowa. Koszt zadania to ponad 186.000 złotych.

Modernizacja placu zabaw przy ul. Miodowej to przygotowanie terenu pod montaż nowych urządzeń (karuzela, piaskownica, zestaw drążków i drabinek oraz potrójna huśtawka łańcuchowa), a także przestawienie istniejących elementów infrastruktury. To przedsięwzięcie kosztować będzie ponad 95.000 zł.

Natomiast przy ul. Pułaskiego powstanie siłownia plenerowa składająca się z wioślarza, orbitreka, urządzenia do wyciskania na siedząco i motyla, za co wykonawca otrzyma wynagrodzenie w kwocie prawie 13.000 zł.

Całe zadanie otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, co oznacza, że z całkowitej kwoty prawie 200.000 zł, nasz samorząd zaangażuje tylko 34% środków własnych do realizacji inwestycji.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry