Społeczeństwo

WOŚP znów zawita do Gubina

Nie mogło być inaczej – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zawita do Gubina. 30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał. Na co będą zbierane pieniądze?

Tym razem zostaną one przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Szefem Gubińskiego Sztabu powstałego przy Gubińskim Domu Kultury został ponownie Marcin Gwizdalski, a jego zastępcą Kamil Kuśnierek. Ponadto w Sztabie WOŚP Gubin znaleźli się: Aleksander Urbaniak (Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych), Sylwia Leszczyńska, Daria Raszyk, Tomasz Selerski, Jakub Brzeziński oraz młodzież szkolna – Wiktoria Żurko i Zuzanna Czerniawska (Pracownia Orange w Gubinie i Młodzieżowa Grupa „Otwarte”). – Grupa aktywistów już pracuje nad licznymi atrakcjami i niespodziankami, które trzymane są w ścisłej tajemnicy. Plan imprezy został tak skonstruowany, aby mimo obostrzeń epidemiologicznych każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zapewnia M. Gwizdalski.

Gubiński Sztab WOŚP działający w Gubińskim Domu Kultury zaprasza wszystkich chętnych do współpracy oraz do zapisywania się na listę wolontariuszy, którzy podejmą się zbierania środków finansowych w dniu Finału, a także zwraca się z prośbą do ludzi wielkiego serca o każdą formę wsparcia tego, jakże innego od wszystkich, Finału. Oczywiście wszystkie fundusze pozyskane podczas niedzielnej imprezy zostaną przekazane na konto Fundacji Jurka Owsiaka. Przypomnijmy, że w zeszłym roku sztabowi udało się zebrać rekordową sumę 159 tys. złotych. Jak będzie tym razem? (am)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry