Społeczeństwo

Wpisuje się w krajobraz

W poniedziałek (27.09) ponownie koło Urzędu Miejskiego w Gubinie po wakacyjnej przerwie pojawiła się Kawiarenka 50/50. I znów cieszyła się powodzeniem.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą tej idei jest Paweł Kubiak. Zysk ze sprzedaży jest dzielony na pół. Pierwsze 50 procent otrzyma osoba sprzedająca na spełnienie swoich marzeń, a drugie 50 procent przeznaczymy na cel charytatywny. – Oprócz pięknej pogody, dopisała również frekwencja odwiedzających kawiarenkę. Mieszkańcy Gubina chętnie przychodzą, aby oprócz napicia się kawy i soku, po prostu stanąć i porozmawiać oraz wesprzeć ideę, pomysł kawiarenki. Tym razem obsługiwała ją Magda, a pieniążki trafiły do mieszkańca Gubina, który walczy z chorobą nowotworową.

Kawiarenka ma już swoich stałych bywalców, którzy odwiedzają ją od początku. Jeśli mieszkańcom miasta podoba się idea wspomagania osób niepełnosprawnych i osób w przeróżnych kryzysach, to serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą. Dziękujemy również Dyrekcji SOSW oraz Burmistrzowi Gubina – mówi Ewa Kubiak, pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Gubinie. Kawiarenka “50/50” będzie pojawiać się cyklicznie i powoli wpisuje się w krajobraz miasta, jako miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie oprócz skosztowania kawy bądź soku, można spędzić czas na miłych rozmowach. Informacje o tym, w jakich terminach pojawią się kolejne kawiarenki, będą zamieszczane na Facebookowym profilu SOSW. (am)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry