Społeczeństwo

Wraca Wiosna Nad Nysą!

Pod długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca święto naszego miasta. Tegoroczna odsłona odbywać się będzie w dniach 10-12 czerwca.

Podobnie, jak w latach poprzednich obfitować będzie w wiele atrakcji. Pełen program i skład gwiazd, które będzie można oklaskiwać podczas wieczornych koncertów, jest co prawda jeszcze w fazie przygotowań, ale już teraz możemy ujawnić, że „będzie zabawa, będzie się działo i nocy będzie mało” – to oczywiście tekst znanego ze świetnego kontaktu z publicznością zespołu Piersi, który pojawi się na Placu Jana Pawła II w niedzielny wieczór, 12 czerwca.

A na jakie wieczorne atrakcje gubinianie będą mogli liczyć w sobotę i piątek? – Piątek tradycyjnie chcemy adresować do młodszych widzów i fanów mocniejszego brzmienia – mówi Janusz Gajda, dyrektor GDK – Sobota natomiast upłynie w atmosferze dobrej zabawy w tanecznych rytmach. Na deskach gubińskiej sceny zagości zespół DEFIS oraz dwa doskonałe coverbandy, w których szerokim i międzynarodowym repertuarze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Z informacji przekazanych przez Gubiński Dom Kultury wiemy także, że tegorocznej WNN towarzyszyć będą dwie duże imprezy: Polsko-Niemieckie Targi Organizacji Pozarządowych oraz Miasteczko ojcowskie – wydarzenie adresowane do całych rodzin, które odbędzie się na stadionie miejskim.
Tegoroczna Wiosna nad Nysą będzie organizowana wspólnie z miastem partnerskim Guben.

O kolejnych zmianach w programie imprezy będziemy informować na bieżąco.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry