Sport

Wrócił z 3 medalami!

W dniach 10-12 września na krytej pływalni AWF w Krakowie zorganizowano Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Znów klasę pokazał mieszkaniec Gubina – Paweł Krupiński, który zdobył aż trzy medale!

Celem zawodów było rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych oraz upowszechnianie pływania, jako jednej z form rekreacji. Organizatorem mistrzostw był Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe „ Sprawni Razem”.

Na podium stanął w konkurencjach: 50 oraz 100 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów delfinem. Sukces ten jest tym bardziej wartościowy, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że żadna z konkurencji nie była dedykowana tylko zawodnikom z Zespołem Downa. Paweł musiał więc rywalizować z zawodnikami teoretycznie lepszymi. Trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne) to doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi, które na początek października odbędą się we Włoszech. Gubinianin swoich sił będzie próbował w siedmiu konkurencjach na dystansach 50, 100 i 200 m w stylach: dowolny, delfin, klasyczny i zmienny. Trzymamy kciuki! (am)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry