Kultura

Wspólne działania przynoszą wymierne efekty

Pozostały wspomnienia i twórczy niedosyt. Po raz kolejny udowodniono, że wspólne działania na polu artystycznym i nie tylko, z sąsiadami za Nysy przynoszą wymierne efekty.

W dniach 2-4 czerwca br. podczas punktu kulminacyjnego projektu pt. „Połączeni sztuką”, można było zauważyć wzmożoną aktywność wśród osób biorących udział w projekcie. W tych dniach pod ogólnym hasłem mieliśmy okazje zobaczyć efekty wspólnej pracy polsko – niemieckich działań artystycznych na polu muzycznym i sztuk plastycznych. Wyspa Teatralna i galeria „Ratusz” GDK w tym czasie tętniły życiem. Cieszy fakt, że oprócz twórców mających już doświadczenie sceniczne, jak Gubińskie Łużyczanki, Barwy Jesieni, Seniorenchor Guben, zespół muzyczny Geben, w projekcie brała także młodzież z gubińskich i gubeńskich szkół. Podczas wspólnych warsztatów muzycznych przygotowała ona program artystyczny pod okiem ekspertów, który został zaprezentowany podczas punktu kulminacyjnego projektu. Odbyły się warsztaty plastyczne, muzyczne, prezentacje „talent show” na scenie plenerowej. Przedstawiciele gubińskich malarzy z galerii „Ratusz” GDK wraz członkami Kunstgilde e.V Guben zaprezentowali dzieła powstałe podczas pleneru malarskiego.

Wernisaż odbył się 4 czerwca w galerii „Ratusz” GDK. Stylistyka prezentowanych prac była różnorodna, można by rzec do wyboru i koloru, gdyż fantazja artystyczna nie zna granic. Euromiasto okazało się inspirujące pod względem malarskim i muzycznym. Efekty pracy twórczej można podziwiać w galerii „Ratusz” GDK. Gubiński Dom Kultury zadbał o to, aby uczestnicy projektu mieli szansę wymienić się doświadczeniami w różnych dziedzinach twórczości. Polsko- niemieckie spotkania umożliwiają nie tylko wymianę doświadczeni na polu artystycznym, ale także bliższe się poznanie, gdyż integracja gra tu podstawowa rolę. Naszym artystom trzeba pogratulować nieskrępowanej weny twórczej i zachęcić do dalszej owocnej pracy. (wp)

Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów (FMP) realizowanego przez Euroregion Sprewa – Nysa – Bóbr w ramach Programu współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 w ramach celu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. “Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry