Aktualności miejskie

Współpracując odnowią ważną drogę!

Kolejny efekt dobrej współpracy pomiędzy Powiatem Krośnieńskim a naszym miastem! 28 marca doszło do podpisania umowy na remont ul. Królewskiej w Gubinie, która stałą się zmorą wszystkich kierowców jadących z górnej części miasta do centrum.

Inwestycja polega na modernizacji drogi powiatowej na odcinku (o długości 524 m) od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do ul. 3 Maja. Jezdnia zyska 2 nowe warstwy bitumiczne o łącznej grubości 7 cm i wyniesione przejście dla pieszych. Ponadto zostaną wykonane bariery ochronne przy skarpie, a wyremontowane będą także chodniki i zjazdy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– To kolejny dobry przykład współpracy mającej na celu poprawę infrastruktury drogowej na linii Gubin – Powiat Krośnieński – podsumowuje Justyna Karpisiak, wiceburmistrz Gubina. Tylko w ostatniej kadencji miasto przekazało łącznie ponad 2.000.000 zł pomocy finansowej na remonty ulic: Legnickiej, Kresowej, Różanej i Królewskiej, a także miało udział przy projekcie dotyczącym przebudowy dróg: Dąbrowskiego, Rycerskiej, Platanowej i Sikorskiego. Podobne rozwiązanie zostanie także zastosowane w przypadku remontu ul. Kosynierów. Chcę w tym miejscu podziękować wicestaroście Ryszardowi Zakrzewskiemu, który pilotował temat remontu drogi oraz montażu finansowego pomiędzy miastem i powiatem.

Koszt zadania to 1.147.540,61 zł, a nasze miasto partycypuje w części wkładu własnego i przeznaczyło kwotę 263.978,66 zł. Inwestycję, w ciągu 115 dni od podpisania umowy, wykona lokalne przedsiębiorstwo ARKA.- Ulice Królewska i Kosynierów to jedne z ważniejszych arterii w mieście – podkreślał podczas spotkania Ryszard Zakrzewski Wicestarosta Krośnieński. – Średnio na dobę przez ul. Królewską przejeżdża ponad 4300 pojazdów. Prace ruszą już wkrótce, a wszystko zostanie wykonane jeszcze w tym roku.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry