Społeczeństwo

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gubinie przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych osób oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. – W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Zachęcam wszystkich do zaangażowania się w akcję. To cenny projekt ekologiczny i edukacyjny, który zachęca dzieci i młodzież do zachowań proekologicznych. Nie mniej ważne jest podnoszenie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przy okazji można w prosty sposób pozbyć się niepotrzebnego, zalegającego w domu lub piwnicy sprzętu – mówi Bogusław Wypych, dyrektor SP nr 2.

Akcja w “dwójce” rozpoczęła się wczoraj i potrwa do poniedziałku – 9 maja. Elektrośmieści można składać na terenie szkoły, koło stojaków na rowery.

Zbierane są takie rzeczy, jak: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, suszarki do ubrań, piece elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, tostery, wiertarki, itp.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry