Kultura

Wystawa, która zmusza do myślenia i dyskusji

Galeria „Ratusz” Gubińskiego Domu Kultury zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki niemieckiego artysty Klausa Steina. Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00.

Autor w swojej twórczości porusza problemy społeczno-polityczne. Żywo reaguje na zmiany zachodzące w naszej rzeczywistości. Jego twórczość nie ma za zadania wywołania u nas doznań czysto estetycznych, ale bardziej zmusić do myślenia. Autor skupia się na problemach obecnego świata i człowieku mimowolnie uwikłanym w teraźniejszej historii. Obrazy artysty mogą być pretekstem do dyskusji, a nawet i do sporów. Trudno obok nich przejść obojętnie. Pokazują świat z perspektywy jego spostrzeżeń i przemyśleń. Czasami jest to świat odarty ze złudzeń, bezlitosny i złowieszczy. Czy się z tym światem zgadzamy czy nie, dowiemy się podczas otwarcia wystawy.

Dodatkowym elementem poszerzającym podstawę wizualną obrazów, będzie prezentowana muzyka na żywo w wykonaniu specjalizującego się w muzyce barokowej, skrzypka Christiana Voß. Z pewnością będzie to nietuzinkowe wydarzenie. Polecamy.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry