Społeczeństwo

Z początkiem marca zacznie działać oddział rehabilitacji w Gubinie

Oddział rehabilitacji w Gubinie stał się faktem. Szpital powiatowy wygrał konkurs NFZ i z początkiem marca zacznie świadczyć usługi, o które rozpoczął starania ponad dwa lata temu.

Pierwsze przymiarki były jeszcze pod koniec 2019 roku. Potem przyszła jednak pandemia i na dwa lata Zachodnie Centrum Medyczne musiało zapomnieć o marzeniach związanych z rozwojem placówki. Nadzieja pojawiła się jesienią 2021 roku, kiedy to udało się otworzyć rehabilitację ambulatoryjną.

Oddział rehabilitacji całodobowej ruszy 1 marca. W budynku „C” przy ulicy Śląskiej w Gubinie na pacjentów będzie czekać 25 łóżek oraz cała gama urządzeń rehabilitacyjnych. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia został podpisany na cztery lata. Przygotowanie oddziału kosztowało blisko 300 tys. zł. Środki zostały wydatkowane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i dostosowanie pomieszczeń, których remont dodatkowo sponsorował przedsiębiorca Andrzej Iwanicki.

Na remont szpitala w Gubinie zarezerwowano milion złotych w budżecie Powiatu, ale Starostwo chce powiększyć tę pulę sięgając po pieniądze zewnętrzne i tym samym zwiększyć zakres planowanych prac. Planowane jest nie tylko ocieplenie, ale wymiana dachu, rynien, drzwi, okien, parapetów i wymiana punktów oświetleniowych na oprawy typu LED.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry