Społeczeństwo

Zapisy na badania mammograficzne w Gubinie

We wtorek (6.12), przy Farze na placu im. św. Jana Pawła II przeprowadzane zostaną bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

Przeznaczone są dla Pań, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. – Bardzo zależy nam na tym, aby szczególnie dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach 1969-1972. Te osoby mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – informuje gazetę Kamila Niewiadomska, z Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Diagnostyk”.

Zapisy na badania: tel. 68 41 41 411 (w dni robocze od 8.00 do 16.00). Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund. Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Stała kontrola piersi daje dużą szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry